Інструкція з встановлення сигналізації на автомобіль
Сигналізаційний захист авто сьогодні актуальний як ніколи, оскільки автомобільні крадіжки як і раніше процвітають в нашій країні, і це не дивлячись на посилення відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами в Україні. Слід сказати, що покупка охоронної системи з установкою - дорогий захід. Тому установка сигналізації на автомобіль своїми руками стане відмінним рішенням для досвідчених автомобілістів, що бажають заощадити.
Установка сигналізації тільки для фахівців - міф
Багато власників авто спочатку впевнені в космічній складності установки автосигналізації своїми руками. Безумовно, це відповідальний захід, що вимагає навичок і знань. Так, бажано не економити і при покупці охоронної системи скористатися вмінням профільних фахівців. Однак при наявності гарної інструкції цілком реально провести інсталяцію власноруч, уникнувши тим самим зайвих витрат на послуги майстрів.
Переваги підключення автосигналізації своїми руками
Якщо Ви вирішили купити охоронну систему в магазині Alarm Trade, у Вас є вибір - встановлювати пристрій власноруч або довірити цю справу професіоналам. Найкращі другі, оскільки лише фахівці можуть провести інсталяцію максимально якісно і без втрат для функціоналу. Однак не варто забувати про очевидні переваги власноручного монтажу, особливо якщо власник авто підкований в даній ніші.
Отже, переваги підключення охоронної системи своїми руками:
· економія коштів, оскільки послуга монтажу коштує чималих грошей (часом вона дорівнює або навіть перевищує номінальну вартість самої сигналізації);
· можливість реалізувати власне бачення розташування елементів автосигналізації, тим самим ускладнивши спроби зловмисників зламати нестандартно встановлену охоронну систему;
· підмога для технаря, оскільки лише власноручний монтаж дасть важливі знання і досвід на майбутнє тим, хто захоплюється автомобільною електронікою та прагне підвищити власний професіоналізм.
Скажемо не приховуючи, що практично будь-який досвідчений автомобіліст здатний встановити автосигналізацію самостійно. Для цього потрібні 3 речі - навички в роботі з автомобільною електронікою, бажання і дотримання деяких організаційних умов.
Умови установки автосигналізації своїми руками
Монтаж охоронної системи - трудомістка і копітка робота. Проте, для технічно підкованої людини це цілком підйомна задача. Можливість самостійно інсталювати автомобільну сигналізацію стає реальною при дотриманні декількох умов:
1. В автомобілі відсутній CAN-інтерфейс.
2. Є докладна схема внутрішньої будови транспортного засобу.
3. Є керівництво для автосигналізації з детальним зазначенням по установці.
Плюс до всього слід бути готовим відмовитися від деяких функцій охоронної системи, які були б доступні при монтажі руками професіоналів. Без втрат обійтися не вдасться, тому доведеться вибирати - максимальний функціонал або економія коштів.
Інтернет-магазин Аларм Трейд в Києві завжди дає можливість вибору свого покупця. Компанія пропонує послуги своїх фахівців з професійного монтажу охоронних систем, при цьому залишаючи за клієнтом право покупки без установки.
Вибираємо інструментарій
Установка автосигналізації своїми руками вимагає не тільки навичок і проходження інструкції, але також наявності спеціальних інструментів. Більшість з них добре знайома досвідченому власникові авто, котрий давно має справу з автомобільною електронікою:
· мультиметр;
· набір викруток;
· паяльник;
· набір гайкових торцевих ключів;
· інструмент для зняття ізоляції;
· пластикове монтування.
Ще можуть знадобитися ізолента/скотч, пластикові стяжки й додаткові дроти. Ніж і кусачки також не будуть зайвими в цьому джентльменському наборі.
Порядок підключення - загальна інформація
Будь-яка інструкція по установці автосигналізації повинна містити порядок підключення основних елементів охоронної системи. Не будемо оригінальничати і наведемо коротку послідовність монтажу основних модулів:
1. Насамперед встановлюється основний блок, який буде виконувати функцію центро-утворюючої серцевини всієї системи. Бажано встановлювати його в зоні рульової колонки за панеллю приладів. Можна монтувати основний блок і під панеллю, але це ускладнить подальші дії по підключенню інших елементів.
2. Далі встановлюється центральний замок. Для його підключення необхідно ознайомитися зі схемою внутрішнього устрою автомобільної електроніки. Зазвичай роз'єми для підключення центрального замка розташовані у водійській зоні, але це не правило.
3. Установка датчиків реагування - особливо важливий момент. Датчик удару бажано монтувати під рульовою колонкою на металевій поверхні, а також можна встановлювати на косичку проводки і на кузов.
4. Модуль сирени слід інсталювати в ділянці машини, де він точно не буде перегріватися. Зазвичай він знаходить своє місце недалеко від основного блока, хоча в ідеалі монтувати сирену в центральній частині авто, що на практиці досить складно виконати.
5. Кнопка VALET повинна бути встановлена в будь-якому обраному місці, головна умова монтажу - скритність (потенційний зловмисник не повинен її знайти).
Так виглядає схема й послідовність установки охоронної системи для машини. Вона, звичайно, є рекомендаційною, але якщо ви звикли слідувати інструкції, можна орієнтуватися на такий порядок установки.
Як не заплутатися в контактах?
Тепер саме час перейти до проводів і контактів, яких на основному блоці автосигналізації Pandora або Pandect зазвичай цілий джгут. Нехай це не лякає Вас, розібратися в цьому на ділі зовсім не складно.
Основний блок автосигналізації має наступні дроти підключення:
1. Живлення - використовується провід з напругою 12V. Бажано здійснювати підключення в недоступній для зловмисників ділянці авто. Якщо підключення відбувається в зоні потужних силових ланцюгів, слід пропоювати місця зчеплення.
2. Реле блокування - підключення реле слід здійснювати шляхом зчеплення з ланцюгом живлення системи запалювання. Це забезпечить функціонування блокування двигуна належним чином.
3. Актуатори дверних замків - більшість автосигналізацій Pandora і Pandect дозволяють налаштувати функцію блокування дверей. Для цього використовуються 2-х і 5-ти провідні редуктори. Для водійських дверей бажано застосовувати 5-ти провідний актуатор, котрий крім управління соліноідом використовує також реле блокування.
4. Сирена - найпростіше підключення з усіх, оскільки все, що потрібно зробити - це підключити 2 дроти, що йдуть від модуля сирени до відповідних клем на основному блоці сигналізації.
5. Антена - подібно підключенню сирени слід з'єднати роз'єми антенного модуля і основного блоку.
6. Габаритні вогні - найскладніший захід. Дати чітку інструкцію зчеплення установки модуля «габаритних вогнів» з охоронною системою складно, тут слід уважно вивчити керівництво. Все залежить від схеми електроніки автомобіля і самої сигналізації.
7. Кнопка VALET - кнопка відключення сигналізації повинна бути розташована в такому місці, де її точно ніхто не знайде. Саме підключення не складе труднощів.
Слід також сказати, що важливо не тільки правильне підключення всіх роз'ємів і проводів. Необхідно жорстко фіксувати всі зв'язки і контакти, оскільки від цього залежить надійність зчеплення і функціонування елементів охоронної системи.
Поради по установці сигналізації на автомобіль
На завершення хотілося б пройтися по найбільш важливим моментам, що стосуються установки автомобільних сигналізацій власними руками.
· Якщо самостійна установка охоронної системи проводиться вперше, помилки і недоліки практично неминучі. Тому настійно рекомендується перевіряти спрацьовування елементів, що підключаються після кожного етапу інсталяції, щоб не потрапити в халепу після закінчення всіх заходів.
· Важливо тонко відрегулювати чутливість датчиків, особливо датчика удару. Не слід залишати максимальну чутливість (якщо тільки авто не знаходиться в гаражі), так як це гарантує помилкові спрацьовування від вітру, дощу і будь-якої іншої вібрації.
· Слід акуратно прокладати дріт антени сигналізації. Багато грішать тим, що прагнуть прискорити процедуру, використовуючи для фіксації викрутку. В результаті провід пошкоджується, і основний блок буде періодично втрачати зв'язок з антеною.
· При заміні старої автосигналізації на нову не робіть поширених помилок, в числі яких - підключення нової охоронної системи до старих дротів без обробки. Дроти мають властивість окислюватися від часу, тому слід обробити їх спеціальним очищувачем для електричних контактів.
Ці прості правила дозволять уникнути поширених помилок і зробити установку автосигналізації без сучка і задирки.
Висновок
Можна зробити короткий висновок, який говорить - установка автосигналізації власними руками це копіткий і непростий захід, що вимагає навичок і акуратності. Проте, досвідчений користувач цілком здатний провести монтаж охоронної системи самостійно без допомоги фахівців, керуючись інструкцією.
- Комментарии