ТОП-10 методів захисту автомобіля від угону
Що робити?
У світлі вищесказаного виникає логічне запитання, що робити власникам автомобілів? Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих. Слід підійти до проблеми комплексно, розглянувши всі найбільш дієві способи захисту автомобіля від угону, актуальні на сьогоднішній день. Багато з них (гараж, автосигналізація) знає кожен автовласник, а деякі можуть стати відкриттям для недосвідчених автомобілістів.
1. Уникати покупки автомобілів, що користуються попитом на «чорному ринку»
Не всі хочуть враховувати цей фактор, і покупців цілком можна зрозуміти. Хто відмовить собі в задоволенні купити бажану модель тільки через загрозливу статистику угонів автомобілів даної марки? Але якщо вибір між 2-ма виробниками все-таки передбачається і людина в роздумах, розумно вибрати менш затребувану на ринку іномарку (наприклад, «Сітроен» і «Вольво»), оскільки умовні «Тойоти» і «Хонди» автоматично потрапляють в зону підвищеного ризику.
2. Не пошкодувати грошей на покупку гаража
Забезпечення автомобіля гаражем - дорога справа. Але подібне вкладення в повній мірі себе виправдовує, оскільки такий захист практично гарантує збереження авто і відсіювання потенційних зловмисників ще на стадії думки про крадіжку ТЗ. Мало хто стане зв'язуватися з такою багатошаровою системою безпеки (спочатку зламати гараж, потім мучитися з автосигналізацією, і заради чого?), якщо навколо повно більш доступних цілей.
3. Автосигналізація - кращий захист автомобіля від угону
Охоронні технології втілені в такій технічної одиниці, як автомобільна сигналізація. Сучасна автосигналізація здатна не тільки реагувати на спроби несанкціонованого проникнення і впливу на автомобіль.
Це багатофункціональне обладнання, що дозволяє з одного боку убезпечити ТЗ від викрадення, а з іншого - вести постійне дистанційне онлайн спостереження за машиною, контролювати її місце розташування і поточний стан всіх підсистем.
Функціонал і характеристики моделей навіть середнього цінового сегмента включають:
• криптографічний захист радіосигналу з використанням плаваючого коду (діалогове динамічне шифрування), дуже надійний і складний для злочинного сканування;
• наявність системи захисту на основі 3-х типів датчиків, що реагують на удари, нахил автомобіля і рух в салоні;
• технології зв'язку, телеметрії та позиціонування (GPS/ГЛОНАСС, GSM (2G, 3G, 4G) і Bluetooth), що дозволяють управляти і здійснювати моніторинг автомобіля дистанційно в режимі онлайн;
• протиугінний модуль ІММО (іммобілайзер), блокуючий двигун і систему запалювання автомобіля.
Приємним доповненням до такого переліку захисних функцій стане додатковий функціонал (автозапуск, обхідник ІММО, управління опалювачами), що є в розпорядженні більшості сучасних автосигналізацій.
4. Мистецтво паркування
Якщо гараж не по кишені, слід подбати про паркування автомобіля у «правильному місці». Правильне місце - це добре освітлена ділянка в зоні прямої видимості (під вікнами, наприклад). Якщо периметр будинку проглядається камерами цілодобового спостереження, це ідеальне місце для стоянки авто. Викрадач завжди вважає за краще діяти в більш сприятливих для крадіжки умовах (темрява, малолюдно, прихованість), навряд чи він вибере ТЗ, знаючи, що вікна власника виходять навпроти.
5. Стежити за зовнішнім виглядом машини!
Когось може здивувати, але одним з дієвих способів захистити автомобіль від викрадення є ... доглянутий зовнішній вигляд транспортного засобу. Якщо гарненько задуматися, це не дивно. Зовнішній вигляд авто говорить про ставлення власника до свого майна.
Уже дистанційно можна припустити, що вимита, чиста і зовні ціла іномарка найімовірніше оснащена хорошим сигналізаційним захистом, і власник в разі чого почне пошуки викраденого автомобіля відразу і всерйоз, що робить викрадення більш ризикованим.
А якщо автомобіль зовні виглядає не дуже презентабельно (брудний, з розбитою фарою і т.д.), це говорить про його НЕ першорядну важливість для власника. І такий транспортний засіб автоматично потрапляє в зону уразливості.
6. Не співпрацювати з сумнівними автосервісами
Реалії такі, що купуючи автомобіль або користуючись послугами автосервісу, присутній ризик нарватися на несумлінних його співробітників, які можуть співпрацювати зі злочинцями. Співпраця виражається у передачі кодів системи безпеки, якщо пристрій купувався разом з авто. Тому слід вибирати обслуговуючих ТЗ контрагентів з розумом, працюючи тільки з надійними відомими сервісами і не зв'язуючись з сумнівними «шарашкіними конторами» за містом у дороги.
7. Механічний блокіратор керма
І не тільки керма (є блокатори педалей, гальма і коробки передач). Механічне блокування стане відмінним доповненням до автосигналізації та інших технічних засобів безпеки ТЗ. Такий засіб захисту виглядає грубо і переконливо, гарантуючи додатковий головний біль зловмисникові. Знаючи, що автомобіль оснащений сигналізацією, а до того ж побачивши всередині блокіратор керма, злодії з великою часткою ймовірності відмовляться від такої сумнівної затії.
8. Надати автомобілю максимальну індивідуальність
Дуже дієвий і простий метод захисту автомобіля від угону – зробити авто максимально пізнаваним. Зловмисники ризикують втратити час, намагаючись перепродати викрадену машину, якщо вона виглядає не серійно, а має ряд помітних зовнішніх рис. Таку техніку просто не куплять, адже це величезний ризик (машину швидко знайдуть за прикметами). А займатися зовнішнім тюнінгом покупці не факт, що захочуть.
Зробити автомобіль впізнаваним можна, змінивши конфігурацію кузова, за допомогою тонування, фарбування, встановлення обважень, бамперів, аерографії і т.д. Стайлінг і зовнішній тюнінг стануть відмінним рішенням для креативних людей, які прагнуть таким чином надати своєму авто індивідуальності і тим самим захистити його від викрадення.
9. Не забувати закривати авто ...
Дивно, але в наших краях ця порада аж ніяк не зайва. Деякі забувають, що не закрити двері, значить створити всі умови для крадіжки авто своїми ж руками. Якщо в західних країнах незачинені машини цілком популярна річ, то в Україні це недозволена розкіш і велика необачність. Залишаючи автомобіль, власник повинен вести себе так, немов він залишає житло. Вдома ми перевіряємо, чи вимкнений газ та електроприлади, а виходячи з авто, слід поставити систему безпеки на блок. Двері та вікна повинні бути закриті, це правило номер один. З перевіркою!
10. Уникати автомобілів з безключовим доступом
Як виявилося, нова технологія безключового доступу (з використанням смарт ключа) полегшує роботу викрадачам. Не все нове і технологічне корисно, і в даному випадку це правило спрацьовує на всі 100%. За допомогою код-грабберу (дешифратора) можна зламати систему безключового управління замками, після чого зловмисники легко заволодіють транспортним засобом. Тому краще віддавати перевагу класичним системам замкового типу, що і стане кращим захистом автомобіля від угону.
Висновок
Перераховані в матеріалі способи не містять нічого нового і незвіданого. Вони лише в черговий раз нагадують нам, що захист автомобіля від угону - особиста справа кожного його власника. Все що від нас вимагається, це уважність, організаційна зібраність і деякі грошові витрати на основні засоби безпеки. В ідеалі можна забезпечити автомобіль гаражем і дорогою автосигналізацією, але і це не панацея, якщо людина забуває про елементарні правила безпеки (постановка на блок, закриття дверей, паркуваня в безпечних місцях, вибір надійних автосервісів і не тільки).
- Комментарии