ТОП-10 способів викрадення авто та методи їх запобігання
Згідно зі статистикою останніх років автомобільні крадіжки помітно почастішали. Ми не будемо наводити цифри і показники, відзначимо лише той факт, що лише кілька років тому на законодавчому рівні була підвищена відповідальність за даний вид злочинів (зросли терміни ув'язнення, трактування незаконного проникнення в салон авто й таке інше).
Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих
Держава зробила крок назустріч всім власникам ТЗ, при цьому самі автомобілісти також повинні розуміти, як захистити авто від угону в умовах технологій, які, на жаль, допомагають зловмисникам в їх злочинної діяльності. В даному матеріалі будуть розглянуті основні способи викрадення, які використовують злочинці, та актуальні методи їх запобігання.
1. Угон за допомогою кодграббера
Найпопулярніший метод злому системи безпеки авто - це сканування коду, на основі якого здійснюється дистанційне керування автосигналізацією, за допомогою кодграббера (спеціальний пристрій-перехоплювач). Для запобігання даного способу викрадення, слід оснастити ТЗ охоронною системою з технологією діалогового динамічного шифрування сигналу (бажано з довжиною коду не менше 128-256 біт). Всі автосигналізації магазину Alarmtrade використовують дану технологію.
2. Використання евакуатора
Якщо автомобіль знаходиться на відкритому просторі, для вивезення ТЗ з місця стоянки зловмисники можуть скористатися таким засобом, як евакуатор. Після чого вони зможуть спокійно «відкрити» авто в безпечному для них місці. Щоб цього не сталося, рекомендується використовувати автосигналізації, оснащені датчиком нахилу, який неодмінно зреагує при спробі змінити положення авто в горизонтальній площині.
3. Використання вразливості технології Smart Key
Автомобілі, оснащені технологією безключового доступу Smart Key - найбільш вразливі до злому системи безпеки. Для сканування викрадачі застосовують так звану «вудку» (подовжувач штатного ключа). Це такий кодграббер з ретранслятором, який подовжує сигнал, дозволяючи перехопити його і дешифрувати протягом 1-2 хвилин. Для запобігання цьому слід використовувати автосигналізацію з системою авторизації через іммобілайзер або радіопозначку.
4. Злом системи електроніки
За допомогою спеціальних пристроїв, придбаних на чорному ринку, досвідчений викрадач може досить швидко зламати електронну систему авто (через CAN або діагностичний роз'єм), дістатися до ІММО, прочитавши його код, а також отримати доступ до роботи блоку управління автосигналізації.
Для запобігання цьому слід використовувати комплексний підхід, рекомендований Алармтрейд - надійна охоронна система Pandora з плаваючим динамічним кодом, високотехнологічний іммобілайзер та механічний блокіратор Антиугін стануть непереборною перешкодою для зловмисника.
5. Змова з автосервісом
Причиною викрадення може стати банальний «злив» інформації (в тому числі з наданням коду до системи безпеки ТС) зловмисникам з боку автосервісу або салону, який продав Вам автомобіль. Щоб уникнути цього, бажано мати справу тільки з перевіреними контрагентами, що мають репутацію на ринку.
6. Викрадення з грубим зломом
Перевірений дідівський спосіб викрадення – проникнення в авто за допомогою розбиття скла. Цим промишляють в основному викрадачі, орієнтовані на автомобілі вітчизняного випуску. Власники умовних «жигулів» часто економлять на системі безпеки, що дозволяє зловмисникам клацати такі об'єкти як горішки. Автосигналізація з датчиком удару стане ефективним вирішенням даної проблеми.
7. Розбійне захоплення авто
Принцип захоплення ТС немає необхідності роз'яснювати. Підбираючи випадкових пасажирів на заміській дорозі, завжди існує ризик потрапити в подібну ситуацію. Кращим засобом проти розбійного захоплення автомобіля стане технологія Anti-Hi-Jack, що реагує на відкриття дверей на ходу (розцінюється, як спроба виштовхати водія з салону під час руху).
8. Виманювання водія з салону
Ще один метод, дієвий на порожній дорозі, це виманювання водія з салону авто. Тут викрадачі придумують найрізноманітніші способи - прохання про допомогу, імітація ДТП і т.д. Після того, як водій вийде з автомобіля, його місце може несподівано зайняти зловмисник.
9. Застосування пневматичної подушки
За допомогою пневматичної подушки можна акуратно відкрити двері авто та за допомогою зацепу на дроті відкрити замок. Тут важлива правильна настройка автосигналізації та її функціонал (наявність датчиків руху, які вловлюють активність всередині авто).
10. Використання підкапотного простору
Підкапотний простір надає доступ до акумулятора, блоку управління та блоку запобіжників. Це найбільш уразлива ділянка, якщо власник не подбав про її безпеку. Власними зусиллями тут не впораєшся, надійний захист капота забезпечить лише надійний замок (найкраще електромеханічний).
Висновок
Автомобільні викрадення з подальшим перепродажем – вигідний «бізнес», оскільки авто вважається самим ліквідним (пригідним для швидкого продажу) майном. Отже, зловмисникам є заради чого ризикувати, і, незважаючи на посилення відповідальності, вони використовують накопичений роками досвід та сучасні технології для здійснення своїх злочинних дій.
На противагу їхнім діям трудиться індустрія car security, основне завдання якої – бути завжди на крок попереду злочинців. Сучасний ринок надає все необхідне, щоб захист машини від угону перекривав всі спроби зловмисників у їх прагненні оволодіти чужим транспортним засобом. Оснастивши авто якісною автосигналізацією і помноживши це на правильний організаційний підхід, можна звести загрозу втрати авто до мінімуму.
- Комментарии